Gradinita Cresa Bucuresti-Sector 1

Gradinita Cami

Gradinita Cresa Bucuresti-Sector 1 reprezinta pagina unde puteti gasi informatii utile despre Gradinita Cresa Bucuresti-Sector 1: Gradinita Cami.

Despre Noi

Gradinita Cami
Gradinita privata cu program prelungit
0749.018.642

Noi stim lucrul acesta si de aceea ne angajam sa ii indrumam cu dragoste si profesionalism micutii pasi, spre o educatie desavarsita si o intergrare in societate bazata pe forte proprii.gradinita sector 1

Gradinita particulara si afterschool Sector 1 ofera copiilor Dvs. atat un cadru instructiv-educativ, la cel mai inalt nivel, activitati creative si recreative propice dezvoltarii armonioase cat si siguranta securitatii lor.

Cu promisiunea reusitei, va asteptam cu inimile si bratele deschise la gradinita particulara si afterschool Cami.

Gradinita este amplasata in Bucuresti, sector 1, intr-o zona foarte linistita a cartierului 1 Mai, intr-o vila ce detine un interior ultramodern si o curte ce detine un spatiu foarte generos. Gradinita isi desfasoara activitatea in conformitate cu programa Ministerului Educatiei si Cercetarii, cu un curriculum extins, dupa modelul Marii Britanii.

Personalul didactic este de specialitate (educatoare absolvente de liceu pedagogic si/sau facultatea de limbi straine sau psihologie), cu bune cunostinte ale pedagogiei alternative Step by Step. Personalul auxiliar al gradinitei a fost format dupa criteriul necesitatilor copiilor: asistent medical, psiholog, profesor de muzica, limba germana, limba engleza.

In gradinita grupele sunt formate din 12 - 15 copii si sunt organizate ierarhic in functie de varsta. Am inteles nevoia stabilitatii si de aceea punem mare accent pe continuitatea la grupa.

La gradinita particulara Cami activitatile extracurriculare sunt dintre cele mai variate. Periodic se organizeaza vizite la muzee, obiective culturale, parcuri, teatru, circ, iar cu ocazia Sarbatorilor de Craciun si sfarsit de an, se organizeaza serbari.

Gradinita particulara Sector 1 va ofera zilnic urmatoarele tipuri si categorii de activitati menite sa transforme copilul de astazi in adultul responsabil de maine.

Servicii

• comunicare verbala si non-verbala
• elemente de limbaj scris-citit
• imbogatirea vocabularului
• limba straina (engleza, germana)

• educatie moral-civica
• educatie ecologica
• educatie rutiera
• educatie sanitara

• educatie muzicala
• educatie plastica
• educatie practica
• cursuri de "cooking" (gatit)
• teatru pentru copii

• educatie fizica
• karate /aikido
• dansuri / balet
• Inot
Dupa-amiaza se desfasoara activitati de relaxare si recuperatorii.

Gradinita noastra va pune la dispozitie 3 tipuri de program menite sa vina in intampinarea nevoilor dumneavoastra. Toate pachetele includ gratuit limba engleza si curs de cooking.

Program scurt:

Program mediu: